Loading…

Naprawa Rowerów Hybrydowych i Elektrycznych

Rowery elektryczne i Hybrydowe wymagają rutynowej konserwacji, więc zapoznaj się z dostępnymi opcjami serwisowymi i ciesz się jazdą niezawodnym jednośladem.
Kontakt

Jak czyścić i smarować łańcuch rowerowyOlej do łańcucha, którego używam: https://goo.gl/w56nM4

Ceny smarów i odtłuszczaczy do łańcucha: https://goo.gl/bykb3P

Warto utrzymywać napęd w rowerze w czystości oraz odpowiednio go smarować. W tym odcinku pokazuję jak to robić aby rower odwdzięczył się nam bezproblemowym działaniem. Zobaczycie, jak wyczyścić łańcuch rowerze oraz jak go nasmarować. Szybko okaże się, że po takim czyszczeniu napęd zacznie pracować ciszej, a przełożenia zmieniać się szybciej.

Blog: https://roweroweporady.pl/czyszczenie-i-smarowanie-lancucha-rowerowego/

Subskrybuj Rowerowe Porady: https://roweroweporady.pl/subskrybuj/

Facebook: https://www.facebook.com/rowerowe.porady/
Instagram: https://www.instagram.com/roweroweporady/

Pobrane z Youtube Rowery elektryczne warszawa, Rowery Elektryczne Serwis, Rowery Hybrydowe, Rowery Hybrydowe naprawa, Rowery Hybrydowe i Elektryczne Naprawa w Warszawie.

33 thoughts on “Jak czyścić i smarować łańcuch rowerowy

 1. Bdb sposób na czyszczenie 👍
  Nie wiem co lepsze smarowanie czy oliwienie , może oba najpierw olejem a potem smarować żeby zatrzymać wyciekanie oleju 🤔🙂 Czy dawniej czasem się łańcuch nie podgrzewało żeby smar dotarł do wewnątrz ogniw ?

 2. Świetny kanał, czegoś takiego szukałam. Zaczynam swoją rowerową przygodę i fajnie, że w zaledwie kilka minut mogę się dowiedzieć rzeczy które są dla mnie istotne🙂

 3. wbrew pozorom czyszczenie łańcucha to wcale nie taka łatwa (ani przyjemna) robota. Co więcej technik i metod są dziesiątki a każdy ma swój sposób dla mnie najbardziej upierdliwe jest klejenie się brudu i po takim mozolnym czyszczeniu i przejechaniu standardowo podczas jednej przejażdzki 30km w terenie las /szuter w zasadzie można by znowu czyścić łańcuch. wiadomo że nie ma na to ani ochoty i czasu więc obczaiłem dużo szybszą bardziej efektywną metodę bez ściągania, bez przecierania szmateczką itd. ale trzeba do wykonać dokładnie i precyzyjnie. polecam. kilka małych niedopowiedzeń w filmiku ale generalnie rady całkiem OK.

 4. Dobra porada. "Szejkowanie" moim zdaniem wymywa brud między rolką łańcucha a sworzniem i jest dobrą o ile nie najlepszą metodą czyszczenia bo chodzi o to by wymyć zabrudzenia z wnętrza które "rozciągają" łańcuch. Potem smarowanie i jest kilka sposobów……..

 5. Czy jeśli nie mamy specjalnego środka do naoliwiania to mimo wszystko warto przeprowadzić procedurę czyszczenia łańcucha i jeździć na takim nieco suchym?

 6. Uważam, że lepiej nie myć w żadnej butelce zatapiajac łańcuch w benzynę czy w innych płynach, dlatego że w ten sposób jest wymywany cały smar z rolek czy tam z ogniw. Najlepiej jest czyścić/ myć sposobem pierwszym uważam.

 7. Narzędzia:
  – benzyna 95 z dystrybutora 4.05 zł/litr
  – olej napędowy z dystrybutora 3.90 zł/litr
  – olej do łańcucha Rohloff (inne to gufno)
  – stary bidon
  – szmata bawełniana
  Kroki:
  – łańcuch do bidonu
  – szejk w benzynie ok 100 ml wystarczy
  – wylewamy syf
  – szejk jeszcze x2
  – szejk x 1 w ON
  – wyjmujemy łańcuch i czyścimy do sucha
  – zakładamy na napęd i jeszcze szmatą usuwamy resztę ON
  – dozujemy MIKRO kropelkę Rohloff'a na tuleję ogniwa
  – zostawiamy na pewien czas
  – po całkowitym wniknięciu oleju w ogniwa i tuleje usuwamy z zewnątrz nadmiar
  Dopiero teraz mamy dobrze zrobiony łańcuch:)

 8. Ja polecam taki specjalny czyścik do łańcucha. Ma to takie kółka i zakłada się to na łańcuch na rowerze i dolewamy preparat do czyszczenia. Kręcimy łańcuchem i jest czysty. O wiele mniej roboty. 😉

Dodaj komentarz

Zadzwoń!