Loading…

Naprawa Rowerów Hybrydowych i Elektrycznych

Rowery elektryczne i Hybrydowe wymagają rutynowej konserwacji, więc zapoznaj się z dostępnymi opcjami serwisowymi i ciesz się jazdą niezawodnym jednośladem.
Kontakt

Jak działa stabilizator jazdy ALKO (#038)

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689W dzisiejszym odcinku opowiem do czego służy stabilizator jazdy.
Patronite – https://patronite.pl/kapitanprzyczepa
Zrzutka – https://zrzutka.pl/rd54dw
Jak się dowiedzieliśmy, zapobiega on wystąpieniu wężykowania. Tutaj przykładowy film.
https://www.youtube.com/watch?v=nd-hUX8memY
Stabilizator nie zapobiega wężykowaniu w 100%, ale znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo że przyczepa w nie wpadnie.
Pamiętajcie aby ciężar w przyczepie był rozłożony prawidłowo, to też ma spory wpływ na wężykowanie.
https://www.youtube.com/watch?v=KyagKzvJwYw&t=56s
Do niwelowania wężykowania służą specjalne układy elektroniczne, które sterują osobno każdym kołem aby naprowadzić przyczepę na właściwy tor jazdy.
Należy pamiętać aby sprawdzać stan okładzin w stabilizatorze i wymienić je kiedy są zużyte.
Na stabilizatorach jazdy firmy ALKO są strzałki które pomogą nam sprawdzić czy okładziny są już do wymiany.
Ważnym elementem jest odległość główki haka od zderzaka samochodu, należy sprawdzić w specyfikacji waszego stabilizatora jaka odległość jest wymagana.

Kamerzysta – Rafał Śledziński
Patronite – https://patronite.pl/kapitanprzyczepa
Strona Internetowa – https://www.kapitanprzyczepa.pl
Oprawa wizualna kanału – Kuba Qbi Strumiński – https://www.behance.net/gallery/36026517/showreel
Facebook – https://fb.me/KapitanPrzyczepa
Instagram – https://www.instagram.com/kapitanprzyczepa/
Przyczepa – Bailey Peagan Champagne 2003r
Panel słoneczny 130 W
Akumulatory 110 ah oraz 85 ah = 195 ah
Kamera pierwsza – Sony A6500 + Sigma 16mm f/1.4
Kamera druga – GoPro6
DRON – DJI Phantom 4 PRO
Projekt i budowa strony internetowej – https://freshmouse.pl
Jak chcesz dorzucić się do kosztów tworzenia odcinków (gaz, urządzenia pomiarowe, paliwo, baterie itp ) to wrzuć parę złotych tutaj 41 1140 2004 0000 3102 7824 3591

Pobrane z Youtube Rowery elektryczne warszawa, Rowery Elektryczne Serwis, Rowery Hybrydowe, Rowery Hybrydowe naprawa, Rowery Hybrydowe i Elektryczne Naprawa w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

38 thoughts on “Jak działa stabilizator jazdy ALKO (#038)

 1. Siemka mam pytanie na które szukam odpowiedzi i nikt nie jest mi wstanie odpowiedzieć mianowicie
  Też mam przyczepe bailey tylko wersja 6 senator Ale z identycznym stabilizatorem jak u Ciebie który dziś pękł około 5 cm wracają z jeziora 3 razy rączka od niego się podniosła sama do pozycji około 40 stopni co mogło być nie tak ??? Wcześniej ciagalem ta przyczepe ducatem i było ok A teraz suvem który jakby miał mało miejsca przed glowka haka do takiego stopnia że musiałem zdejmować ta gumową osłonę żeby był około cm luzu między konstrukcja haka A stabilizatorem… czy za mała odległość miała jakiś wpływ??

 2. Kapitanie czy długość przyczepy wpływa na wężykowanie? Zastanawiam się nad wymianą zwykłego zaczepu Alko na ten ze stabilizacją. Budka z 96r. Adria Unica b360 – 5,2m z dyszlem, dmc 1000. Niby ładnie się prowadzi ale zacząłem słyszeć jakieś stuki ostatnio z okolicy haka. Chyba jest do wymiany. Więc może zainwestować w ten stabilizator…

 3. Pie_____nie o szopenie. Żaden system nie zastąpi myślenia. Wystarczy popatrzeć jak się rozpierdalają samochodami wyposażonymi we wszelkiego rodzaju systemy.

 4. kapitanie zapomniałeś jeszcze o łączniku między fotelem a kierownica . Bo żadne urządzenie nie zwolni z myślenia . a stary sprawdzony sposób na wyprowadzenie z wezyka jest gaz w podłogę

 5. Zalecane jest przed rozpoczeciem sezonu, przetrzeć okładziny (pady), delikatnym papierem ściernym by nie było na nich brudu lub smaru, tak by tarcie było większe.

 6. Panie kapitanie, takie stabilizatory sprawdzają się w trasie bardzo dobrze,natomiast żeby wydłużyć żywotność okładzin ciernych należy pamietać żeby luzować zacisk na czas manewrowania a ja polecam także luz w czasie jazdy w mieście np. Aaa,no i podstawa to sucha kula.

 7. Wężykowanie nikt nie mówi o tym, że powstrzymać można tylko przez nagłe, krótkotrwałe wciśnięcie hamulca tak aby zadziałał hamulec najazdowy przyczepy, ale pod żadnym pozorem nie wolno przyspieszyć a tymbardziej nie wolno kontrować kierownicą gdyż to doprowadzi do zwiększenia zygzakowania. Z przyczepami różnego typu przejechałem kilkaset tys km. bez żadnych stabilizatorów. Stabilizator zużywa nie tylko swoje okładziny ale i główkę zaczepu co niezauważone może spowodować wypięcie się zaczepu podczas jazdy.

 8. Taka wiedza u kierowcy ciągnącego przyczepę znacznie poprawi bezpieczeństwo na drodze, jego i innych użytkowników dróg. Ciekawe, ilu kupujących przyczepę zwraca uwagę na stan dyszla i samego zaczepu, stabilizatora jazdy?

 9. To zapadnięcie się w płaszczyźnie pionowej skutkuje przede wszystkim tym, że podczas hamowania przyczepa unosi przód naszego auta i obniża przyczepność przednich kół w aucie. Słaby przód to mała sterowność i podatność na poślizg. A to przecież auto wzbudza hamowanie przyczepy.
  Żaden stabilizator nie zastąpi prawidłowego obciążenia przyczepy. Nie za dużo, nie za mało na haku, no i przede wszystkim, wszystko musi być zamocowane. Bo można dać się zaskoczyć!

 10. W koncu fajny film i przydatny .Pozdrawiam.😉właśnie mam taki sam stabilizator jak pokazywales i jestem zadowolony i jest ta różnica z nowym

Dodaj komentarz

Zadzwoń!