Loading…

Naprawa Rowerów Hybrydowych i Elektrycznych

Rowery elektryczne i Hybrydowe wymagają rutynowej konserwacji, więc zapoznaj się z dostępnymi opcjami serwisowymi i ciesz się jazdą niezawodnym jednośladem.
Kontakt

Wymiana klocków w hydraulicznych hamulcach tarczowych Shimano i TektroCeny klocków hamulcowych: https://goo.gl/V1P7p8

Subskrybuj Rowerowe Porady: https://roweroweporady.pl/subskrybuj/

Wymiana klocków w hamulcach tarczowych zazwyczaj nie jest skomplikowana. W tym odcinku pokażę Wam jak to zrobić, na przykładzie zacisków Shimano oraz Tektro. Powiem także jak dobrać klocki hamulcowe i dlaczego ważne jest dotarcie klocków do tarczy.

Facebook: https://www.facebook.com/rowerowe.porady/
Instagram: https://www.instagram.com/roweroweporady.pl/
Blog: https://roweroweporady.pl

Pobrane z Youtube Rowery elektryczne warszawa, Rowery Elektryczne Serwis, Rowery Hybrydowe, Rowery Hybrydowe naprawa, Rowery Hybrydowe i Elektryczne Naprawa w Warszawie.

43 thoughts on “Wymiana klocków w hydraulicznych hamulcach tarczowych Shimano i Tektro

 1. Witam.mam hamulce shimano M 355.
  Pytanie.Czy przed sciągnięciem klocków.mam popóśćic u góry tą śrubke.gdzie niby znajduje się płyn?Czy to się robi jak nie chcą zaciski mi pósćić od hamulców?

  Przepraszam ale jestem laikiem.a chcem sie tego nauczyc

 2. Skemaneczko. Szukałem 54 minuty filmu jak wymienić klocki hamulcowe i znalazłem ich wiele, lecz tylko ten miał przykład ze spinką którą też posiadam i gdy okazało się że to ten film, byłem posikany że szczescia, wolałem zobaczyć film niż robić coś na własną rękę
  z takimi żeczami i bardo pozdrawiam i dziękuję, pomógł mi pan bo klocki mi się zużyły i gdyby nie pan musiał bym dać to dać to do serwisu.

 3. Nowa odpowiedź na temat „Mam pytanie , hamulce tektro hdc300 , tylni działa dobrze , ale przedni prawie że w ogole, tylko piszczy , Jak pada deszcz/ poleje go woda, działa bardzo dobrze , co zrobić ?”

 4. Jeżeli chodzi o klocki do hamulców tarczowych tzw okładziny to polecam Baradine nie mam pojęcia jaka firma je produkuje ale czy w deszczu czy sucho jest zero pisków przedtem miałem EBC nawet dobre były ale piszczały a Baradine nic 🙂

 5. Mam takie pytanie: posiadam heble formula oro i mam odwieczny problem z przednim,mianowicie ciągle bardzo słabo hamuje.Klocki i tarcze przerabiałem różne,efekt wiecznie ten sam: słaba siła ,jakby były cały czas zatłuszczone.Heble odpowietrzone klamka sztywna,na sucho koło nie do ruszenia,podczas jazdy słabizna.Generalnie hamują,ale w porównaniu z tyłem to jest kolosalna różnica.Odtłuszczanie nic nie daje,wypalanie metalików też nic,może jakaś fabryczna wada?

 6. Dużo zachodu z tymi hamulcami – kto się w tym połapie? Nie lepiej przejść na ostre koło? 87% użytkowników nie zauważa żadnej różnicy między rowerem z tylną przerzutką i bez. Zyskujemy mniejszą ogólnej masę roweru i większą intuicyjność obsługi. Badania niezaleźnej grupy testingowej (payme4tests.com) wykazały że użytkownicy ostrego koła zużywają łańcuch o jakieś 20-22% mniej. W momencie kiedy ostre koło wejdzie do tańszych grup (myślę tutaj o deore i alivio) stanie się dostępne na każdą kieszeń 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!