Loading…

Naprawa Rowerów Hybrydowych i Elektrycznych

Rowery elektryczne i Hybrydowe wymagają rutynowej konserwacji, więc zapoznaj się z dostępnymi opcjami serwisowymi i ciesz się jazdą niezawodnym jednośladem.
Kontakt

Co warto wiedzieć o E-bike #1 | Napęd, bateria itp. (ENG SUB)Z czego zbudowana jest bateria w E-bikeu ? Jakie są ich pojemności ? Dla kogo przeznaczone są rowery elektryczne ? To nie wszystkie pytania, na które postanowiliśmy znaleźć odpowiedzi.

Pobrane z Youtube Rowery elektryczne warszawa, Rowery Elektryczne Serwis, Rowery Hybrydowe, Rowery Hybrydowe naprawa, Rowery Hybrydowe i Elektryczne Naprawa w Warszawie.

7 thoughts on “Co warto wiedzieć o E-bike #1 | Napęd, bateria itp. (ENG SUB)

 1. Ciekawi mnie ustawowa definicja jak wspomaga to rower! z manetką skuter! Jak zainstaluję śmigło to będzie helikopter a jak dam na bagażniku odkurzacz to stanie się odrzutowcem🤣Skoro w Unii ślimak to ryba to nie dziwi mnie definiowanie bzdurnych określeń. Rower elektryczny zrobiono po to aby się nie męczyć a z relacji wesołego blondynka wynika że to atut iż można się zmęczyć. Dziwny tok rozumowania.

 2. Krzysztofie warto byłoby wspomnieć:
  – Shimano Steps E8000 posiada (akcelerometr i żyroskop – co pozwala dostosowywać/dozować moment obrotowy w trybie trail kiedy jedziemy pod duże techniczne wzniesienie ale z małą prędkością)
  – Shimano Steps posiada 7 trybów wspomagania (aplikacja e-tube chyba: 1-Eco, 2,3,4-Trail, 5,6,7-Boost)
  – Seria Shimano E6000 to silniki o maksymalnym momencie 60Nm (co oznacza że tylko seria E7000 i E8000 posiada miedziane uzwojenia podobnie jak linia Bosh Cx, natomiast w E6000 uzwojenie na pewno nie jest miedziane – lżejszy silnik, ale mniejszy moment)
  – Warto byłoby przedyskutować, czy nadal jest błąd czujnika momentu gdy oprzemy nogę na pedale włączając system?
  – Również warto zastanowić się czemu lista błędów systemu Step liczy prawie 100, z czego większość wymaga "resetu baterii", albo "skontaktuj się ze swoim dealerem"
  – Warto byłoby podać masę silnika, Q-factor oraz na ile zmniejszyła się długość Chain Stay i co to daje?
  – Przydałoby się powiedzieć i standardzie IPx68k/69k – system Shimano jest "bryzgoszczelny", nie jest wodoszczelny
  – Ogniwa – jak rozumiem nadal 18650
  – Przydałoby się zerknąć na sposób instalacji baterii w gnieździe silnika, jak wyglądają styki jakie zabezpieczenia ma ładowarka: OPP / OVP / UVP / SCP / OCP / OTP
  – Przy jakim obciążeniu nastąpi błąd W010 – przegrzanie silnika?
  Także fajnie że się staracie … ale …

 3. Panowie może warto byłoby powiedzieć, że w rowerach marki Kross prócz napędów Shimano Steps montuje się również firmy Bafang. Rowery z tym napędem potrafią jeździć równie dobrze a kosztują połowę mniej. Może warto by zrobić osoby odcinek o każdym z tych napędów.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!