Loading…

Naprawa Rowerów Hybrydowych i Elektrycznych

Rowery elektryczne i Hybrydowe wymagają rutynowej konserwacji, więc zapoznaj się z dostępnymi opcjami serwisowymi i ciesz się jazdą niezawodnym jednośladem.
Kontakt

Czujnik nacisku / rower elektryczny HUB / MPe

Do komputera MPe można dołożyć czujnik nacisku na pedały (suport tensometryczny). Dzięki temu możemy do każdego silnika typu HUB i do każdego sterownika dołożyć wspomaganie pedałowania oparte na aktualnie wkładanej mocy przez rowerzystę.

To jedyne takie rozwiązanie, które powstało w Europie, umożliwiające dołożenie takiej funkcjonalności dla rowerów elektrycznych typu „zrób to sam” 🙂.

Nowe oprogramowanie kompatybilne z czujnikiem nacisku na pedały jest już dostępne do pobrania na naszym blogu (wersja od v6.008) 👌. Płyty główne, dostępne w sklepie, są już w najnowszej wersji oprogramowania:
👉 Pobierz oprogramowanie: https://bikel.pl/aktualizacja-oprogramowania-mpe/

✅ W tym filmie dowiecie się:
0:00 – Wstęp (eRider T9 + MPe)
00:37 – Co to jest i do czego się przydaje?
9:29 – Dla kogo polecamy suport tensometryczny?
10:30 – Do jakich rowerów pasuje?
11:16 – Współpraca z MPe – wersja firmware i aktualizacja
12:24 – O modelu suportu eRider T9
17:17 – O kobrach, zębatkach i adapterze
18:39 – Montaż korb i zębatek
23:52 – Korby – jakie? Różne modele korb.
26:26 – O linii łańcucha.
29:59 – O szerokościach suportów tensometrycznych
30:17 – Źródła zakupu komponentów
30:52 – Opinia Bikel.pl o jeździe z czujnikiem nacisku na pedały

Więcej o dołożeniu czujnika nacisku na pedały oraz źródłach zakupu komponentów możecie przeczytać na naszym blogu:
👉 MPe V6: https://bikel.pl/czujnik-nacisku-na-pedaly-do-mpe/
👉 MPe V5: https://bikel.pl/czujnik-nacisku-do-mpev5/

Czujniki nacisku na pedały polecamy zakupić z dwóch źródeł. Oczywiście zawsze jesteśmy za wsparciem polskiej przedsiębiorczości, stąd zachęcamy do zakupu czujników w firmie ERIDER.PL:
👉 ERIDER.PL: https://rowerowy-sklep.eu/strona-glowna/196-suport-tensometryczny-erider-t9-168mm.html
👉 Aliexpress: https://bit.ly/2FnFo3o

Zestawy komputerów MPe znajdziecie w naszym sklepie::
👉 POLSKA oferta: https://shop.bikel.pl/pl/c/Komputer-MPe-zestawy/15
👉 ENGLISH offer: https://shop.bikel.pl/en_US/c/MPe-computer-sets/15

WAŻNA INFORMACJA: od grudnia 2020 r. płyty główne MPe mają wyprowadzone dodatkowe złącze śrubowe (nr 36), które pozwala bezpośrednio podpiąć się przewodem i podłączyć czujnik do MPe. Są to płyty główne w wersji od V6.5.
Dla wcześniejszych wersji płyty głównej (do V6.4 włącznie) trzeba przylutowywać się przewodem do płyty głównej.
Naszym klientom oferujemy usługę przylutowania przewodu do płyty głównej MPeV6 (dla wersji do V6.4). Jeżeli chcecie skorzystać z naszej pomocy, doczytajcie szczegóły tutaj:
👉 https://shop.bikel.pl/pl/p/Usluga-przylutowania-przewodu-do-MPeV6/104

A jeżeli nie wiecie, co to jest komputer MPe do rowerów elektrycznych i jakie daje możliwości, zajrzyjcie tutaj:
https://ebikecomputer.com

A jeśli jeszcze nas nie śledzicie w mediach, to pora to nadrobić:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/bikelpl
GRUPA e-BIKEL-owcy dla miłośników eSprzetow: https://www.facebook.com/groups/eBIKELowcy/
i INSTAGRAM: https://www.instagram.com/bikel.pl/
blog: https://bikel.pl

Pobrane z Youtube Rowery elektryczne warszawa, Rowery Elektryczne Serwis, Rowery Hybrydowe, Rowery Hybrydowe naprawa, Rowery Hybrydowe i Elektryczne Naprawa w Warszawie.

27 thoughts on “Czujnik nacisku / rower elektryczny HUB / MPe

  1. Czyli nie można na światłach trzymać nogi na pedale przygotowanym do startu bo występuje nacisk rozpoznawalny jako moment nacisku przez mpe? Czy podczas jazdy na skutek zmiennego momentu pochodzącego od rowerzysty podczas jednego obrotu korbą ze względu na położenie nogi zmienny jest moment wspomagania? Jak te zmiany są odczuwalne podczas jazdy gdy czujnik momentu działa z dwóch stron supportu A jak gdy tylko z jednej strony? Czy takie ewentualne ciągłe zmiany momentu wspomagania mają wpływ na zasięg?

  2. Cześć
    Bardzo mnie korci żeby podłączyć taki zestaw do Falkona. Jak długo jeżdżę drentwieje mi kciuk a to rozwiązało by problem. Przy odpowiednim ustawieniu strach było by położyć nogę na korbie😉

  3. Marku, – mpe z możliwością podłączenia suportu z czujnikiem nacisku i zastosowaniem(chyba) każdego sterownika to mistrzostwo świata, wielki szacun. Dawno myślałem o czujniku nacisku, już planuje zakup takiego zestawu dla żony i dla mnie. Pozdrawiam.

  4. Czy dalo by sie pozostawic stare ramie korby bez odcinania tak jak sugerujesz szlifierka starego mocowania do zembatki? Pozostawic i dokrecic do tego nowego mocowania z zestawu? Czy jest teoretycznie mozliwe i nie bedzie w niczym wadzic?

  5. Cześć, czy suport o którym mowa jest możliwy do zamontowania w ramie FALCON V2 lub innych tego typu konstrukcjach ?? pozdrawiam i gratuluje kolejnego kroku w rozwoju MPe

  6. Marku masz jakiś filmik jak się z tym jeździ ? Jak ze sztywnością korb na tym supporcie. Czy można to poustawiać tak jak TSDZ2 żeby wspomaganie działało podobnie jak w rowerach fabrycznych lecz bez ograniczeń prędkości itp

  7. Akurat mi pisał kolega (CS-Bike NRW Schmiddi) co mieszka wioskę obok z Germanii i chwalił się, że ma dostać MPe do testowania i nie wie co ma z tym zrobić bo Twoje filmy w jakimś nie zrozumiałym języku dla niego 😀 pytał mnie czy nie chce to podłączyć 😊

  8. Ten czujnik dopełnia a 100 % funkcjonalność Mpe. Jest szansą, że kolejne wersje komputerowy będą miały wyprowadzone złącze by nie ingerować w płytę główną? Przy pochwała, że planując tę płytę przewidziałeś montaż takiego czujnika wyposażając druk w wolne punkty lutownicze. Jak zawsze Marku tip top 🙂

  9. Piękna sprawa, straznie się napaliłem jednak mam korby zintegrowane które dają wspaniałą sztywność szczególnie przy suporcie 120mm. Ale tak pięknie zarekomendowales ten suport że teraz będę miał dylemat i kilka nieprzespanych nocy 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!